test 123123123123

naslovnica

Povzetek

Ta dokument predstavlja osnutek naloge za OIV Slovenski parlament: celostna umetnina.

Kazalo vsebine

1 Uvod  1
2 Pojem celostna umetnina  1
2.1 V slikarstvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
2.2 V arhitekturi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
2.3 Barok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
2.4 Sorodna dela . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
3 O slovenski zgradbi parlamenta  2
3.1 Arhitekt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
3.1.1 Življenje . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
3.1.2 Dela . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
3.2 Zgodovina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
3.3 Značilnosti . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
3.3.1 Notranjost . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
3.3.2 Portal . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
4 Sorodne zgradbe  2
5 Figure  2
6 Zaključek  2
7 Viri in literatura  2
8 Razhroščevalne informacije  2

1 Uvod

tukaj natvezimo nekaj bedarij

2 Pojem celostna umetnina

bla bla bla izvor baroka; umetnina obsega tudi okolje, ne zgolj umetnino samo

2.1 V slikarstvu

torej, poleg slike se gleda tudi okvir, ki je lepo okrašen

2.2 V arhitekturi

recimo okoli parlamenta je vrt, parlament ima od zunaj portal s kipi

2.3 Barok

nekaj o baroku

2.4 Sorodna dela

dela, ki spadajo pod izraz celostna umetnina

3 O slovenski zgradbi parlamenta

osnovne informacije

3.1 Arhitekt

plečnik in ostali

3.1.1 Življenje življenje plečnika

3.1.2 Dela ostala dela plečnika v podobnem slogu

3.2 Zgodovina

kako je potekal razvoj

3.3 Značilnosti

opišemo izgled in posebnosti

3.3.1 Notranjost freske, itd

3.3.2 Portal zunanji črni del — kdo ga je naredil

4 Sorodne zgradbe

recimo iz istega obdobja

5 Figure

tukaj prilepimo slike in načrte?

6 Zaključek

Ta dokument je informativne narave in se lahko še spreminja. Najnovejša različica, torej PDFji in L^{A}TEX izvorna koda, zgodovina sprememb in prejšnje različice, je na voljo v mojem šolskem Git repozitoriju na https://github.com/sijanec/sola-gimb-2 v mapi /oiv/osnutek/. Povezava za ogled zadnje različice tega dokumenta v PDF obliki je http://razor.arnes.si/~asija3/files/sola/gimb/2/oiv/osnutek/dokument.pdf

in/ali https://github.com/sijanec/sola-gimb-2/raw/master/oiv/osnutek/dokument.pdf.

7 Viri in literatura

[1] Stavba Državnega zbora Republike Slovenije. 2019. [citirano 12. oktobra 2020]. [internet] Dostopno na naslovu:

   https://w.wiki/gZg

8 Razhroščevalne informacije

Te informacije so generirane, ker je omogočeno razhroščevanje. Pred objavo dokumenta izklopite razhroščevanje. To naredite tako, da nastavite ukaz razhroscevanje na 0 v začetku dokumenta.

Grafi imajo natančnost 100 točk na graf.

Konec generiranja dokumenta: ”date -Ins”